V  Estonia Summer Cup 15.08.2018 - 17.08.2018 - 2006

  • 968.jpg
  • 969.jpg
  • 970.jpg
  • 971.jpg
  • 972.jpg
  • 973.jpg
  • 974.jpg
  • 975.jpg
  • 976.jpg
  • 977.jpg
  • 978.jpg
  • 979.jpg
  • 980.jpg
  • 981.jpg
  • 982.jpg
  • 983.jpg
  • 984.jpg
  • 985.jpg
  • 986.jpg
  • 987.jpg
  • 988.jpg
  • 989.jpg
  • 990.jpg
  • 992.jpg
  • 993.jpg
  • 994.jpg
  • 995.jpg
  • 996.jpg
  • 997.jpg
  • 998.jpg
  • 999.jpg
Place logo  name time 2010 sity  country
1 Jarve K j gif

Järve kollane

best player - Vladislav Kudrjavchev

Kohtla-Järve Estonia
2 Spartaks Jrmala

FC Spartaks sarkans

best player - Aleksandrs Rjabovs 

JŪRMALA Latvia
3 Dina 100 70

SJK DINA

best player - Andrei Zaitsev

Sillamäe
Estonia
4 Narva trans

Trans 

best player - Denis Chikaljev

Narva Estonia
5 Spartaks Jrmala

FC Spartaks balts

best player - Aleksis Grigorjevs 

JŪRMALA Latvia
6 Jarve K j gif

Järve

best player - Radion Dolshenkov

Kohtla-Järve Estonia

 

Place logo  name time 2009 sity  country
1 Dina 100 70

SJK DINA 

best player - Daniil Kolometsev

Sillamäe Estonia
2 Narva trans

Trans

best player - Veneamin Torchakov

Narva Estonia
3 Legion Tallinn

Legion 

best player - Gennadi Gorki

Narva Estonia
4 Borisov

Bate sinine

best player - Stanislav Maljavko

Borisov Belarus
5 Dina 100 70

SJK DINA  red

best player - Karin Matvei

Sillamäe Estonia
6 Jarve K j gif

Järve

best player - Andrei Põhtin

Kohtla-Järve Estonia
7 Borisov

Bate kollane

best player - Daniil Sakovich

Borisov Belarus

 

Place logo  name time 2008 sity  country
1 Narva trans

Trans

best player - Nikita Kiseljov

Narva Estonia
2 sillame kalev 300x292

Kalev 

best player - Nikita Muravljev

Sillamäe Estonia
3 Dina 100 70

SJK DINA

best player - Stepan Bolsakov

Sillamäe Estonia
4 Irbis

Irbis

best player - Aleks Mändla

Kiviõli Estonia
5  Dina 100 70

SJK DINA girl 

best player - Marta Panova

Sillamäe Estonia
6 Jarve K j gif

Järve 

best player - Riko Sildnik

Kohtla-Järve Estonia
7 Podol Kiev logo

Podol

best player - Dmitri Gusak

Kiev ukraine

 

place logo  name time 2006 sity  country
1 Dina 100 70

SJK DINA 

best player - Grigori Bõstrov

Sillamäe Estonia
2 sillame kalev 300x292

Kalev 

best player - Anton Vitfeldt

Sillamäe Estonia
3 Narva trans

Trans

best player - Valeri Shantenkov

Narva Estonia
4 Jarve K j gif Järve Kohtla-Järve Estonia
5 KDUSH22 Kiev KDUSSH 22 red Kiev ukraine
6 KDUSH22 Kiev KDUSSH 22 Kiev ukraine

 

 

Place logo  name time 2005 sity  country
1 sillame kalev 300x292

Kalev

best player - Jaroslav Cherkasov

Sillamäe Estonia
2 Narva trans

Trans 

best player - Nikita Kanev

Narva Estonia
3  Narva trans

Trans red

best player - Oleg Gonsevich

Narva Estonia
4 KDUSH22 Kiev

KDUSSH 22

best player - Evgeni Gordilenko

Kiev ukraine
5 Arsenal Morozovo

Arsenal

best player - Igor Efimov

Morozovo Russia
6 Dina 100 70

SJK DINA 

best player - Aleksandr Pjaterikov

Sillamäe Estonia
7 Narva trans

Trans 04

best player - Belov Ivan

Narva Estonia

 

Place logo  name time 2002-2003 sity  country
1 Narva trans

Trans 

best player - Sergei Kondravchev

Narva Estonia
2 Luzniki Moskva

Luzniki red

best player - Grigori Jastsenko

Moskva Russia
3 Narva trans

Trans 2

best player - Nikita Kosushki

Narva Estonia
4 Podol Kiev logo

Podol

best player - Aleksandr Misenko

Kiev ukraine
5 Jarve K j gif

Järve sinine

best player - Ilja Zukov

Kohtla-Järve Estonia
6 Luzniki Moskva

Luzniki

best player - Maksim Markov

Moskva Russia
7 madonas bjss

Madona/ZAFC

best player - Daniels Salinš

Madona Latvia
8 sillame kalev 300x292

Kalev 

best player - Martin Krupp

Sillamäe Estonia
9 Narva trans

Trans (01) no  konkurs

Narva Estonia

 

СИЛЛАМЯЭ

Стадион "Kalev ", Kesk 30, искусственное поле

d start end team 1 team 2 result 17.08
1 17.08 17:00 17:20 Järve (09) Bate sinine (09)  1-4
2 17.08 17:00   17:20 SJK DINA red (09) SJK DINA (09)  1-11
3 17.08 17:30 18:00 Bate kollane (09) Järve (09)  3-3
                result 18.08
4 18.08 10:00 10:24 Trans (09) SJK DINA (09)  0-6
5 18.08 10:30 10:54 Legion (09) SJK DINA red (09)  4-2
6 18.08 11:00 11:24 Bate kollane (09) Trans (09)  1-7
7 18.08 11:30 11:54 SJK DINA (09) Bate sinine (09)  10-1
8 18.08 12:00 12:24 Bate kollane (09) Legion (09)  0-4
9 18.08 12:30 12:54 SJK DINA red (09) Trans (09)  2-7
10 18.08 13:00 13:24 Bate sinine (09) SJK DINA red (09)  8-1
11 18.08 13:30 13:54 Legion (09) SJK DINA (09)  0-8
12 18.08 14:00 14:24 Bate sinine (09) Trans (09)  2-6
13 18.08 14:30 14:54 Bate kollane (09) SJK DINA red (09)  2-6
                result 19.08
14 19.08 9:00 9:24 SJK DINA (09) Järve (09)  9-2
15 19.08 9:30 9:54 Bate kollane (09) Bate sinine (09)  2-9
16 19.08 10:00 10:24 Järve (09) Legion (09)  1-9
17 19.08 10:30 10:54 Bate kollane (09) SJK DINA (09)  0-10
18 19.08 11:00 11:24 Trans (09) Järve (09)  6-0
19 19.08 11:30 11:54 Bate sinine (09) Legion (09)  2-5
20 19.08 12:00 12:24 SJK DINA red (09) Järve (09)  7-2
21 19.08 12:30 13:06 Legion (09) Trans (09)  1-2

 

Team 2009 1 2 3 4 5 6 7 balls points place
 belarus 640 Bate kollane (09)  Borisov  1-7  2-9  0-10  0-4  3-3  2-6  8-39  1  7
 estonia 640 Trans (09)  7-1  Narva trans  6-2  0-6  2-1  6-0  7-2  28-12  12  2
belarus 640 Bate sinine (09)  9-2  2-6 Borisov  1-10  2-5  4-1  8-1  26-25  9  4
 estonia 640 SJK DINA (09)  10-0  6-0  10-1  Dina 100 70  8-0  9-2  11-1  54-4  18  1
 estonia 640 Legion (09)  4-0  1-2  5-2  0-8  Legion Tallinn  9-1  4-2  22-7  12  3
 estonia 640 Järve (09)  3-3  0-6  1-4  2-9  1-9  Jarve K j gif  2-7  9-38  1  6
 estonia 640 SJK DINA red (09)  6-2  2-7  1-8  1-11  2-4  7-2  Dina 100 70  19-34  6  5
 
 
 

 

НАРВА

Стадион "Kalev Fama", Hariduse 22D, искусственное поле

d start end team 1 team 2 result 17.08
1 17.08 11:00 11:36 Trans red (05) Arsenal (05)  2-0
2 17.08 18:00 18:30 KDUSSH 22 (05) Trans red (05)  0-2
3 17.08 18:36   19:00 Trans 04 Arsenal (05)  0-1
4 17.08 18:36   19:00 KDUSSH 22 (05) Trans (05)  0-5
                result 18.08
5 18.08 9:00 9:36 Trans red (05) Trans (05)  1-2
6 18.08 9:00 9:36 KDUSSH 22 (05) Arsenal (05)  1-0
7 18.08 9:42 10:12 Kalev (05) SJK DINA (05)  4-0
8 18.08 9:42 10:12 Trans 04 Trans red (05)  0-1
9 18.08 10:16 10:52 KDUSSH 22 (05) Kalev (05)  0-5
10 18.08 10:16 10:52 Trans (05) Trans 04  1-0
11 18.08 10:58 11:34 KDUSSH 22 (05) SJK DINA (05)  4-1
12 18.08 10:58 11:34 Kalev (05) Trans 04  1-0
13 18.08 11:40 12:16 KDUSSH 22 (05) Trans 04  1-0
14 18.08 11:40 12:16 Arsenal (05) SJK DINA (05)  5-2
                result 19.08
15 19.08 9:00 9:36 Arsenal (05) Trans (05)  0-4
16 19.08 9:00 9:36 SJK DINA (05) Trans 04  1-0
17 19.08 09:42 10:18 Kalev (05) Trans (05)  2-0
18 19.08 10:24 11:00 SJK DINA (05) Trans red (05)  0-8
19 19.08 11:06 11:42 Arsenal (05) Kalev (05)  0-3
20 19.08 11:48 12:24 Trans (05) SJK DINA (05)  20-0
21 19.08 12:30 13:00 Trans red (05) Kalev (05)  0-2

 

Team 2005 1 2 3 4 5 6 7 balls points place
 ukraine 640 KDUSSH 22  KDUSH22 Kiev  0-2  0-5  1-0  0-5  4-1  1-0  5-13  9  4
 estonia 640 Trans red  2-0  Narva trans  0-2  2-0  1-2  8-0  1-0  14-4  12  3
 estonia 640 Kalev  5-0  2-0  sillame kalev 300x292  3-0  2-0  4-0  1-0  17-0  18  1
 russia 640 Arsenal  0-1  0-2  0-3  Arsenal Morozovo  0-4  5-2  1-0  6-12  6  5
 estonia 640 Trans  5-0  2-1  0-2  4-0  Narva trans  20-0  1-0  32-3  15  2
 estonia 640 SJK DINA   1-4  0-8  0-4  2-5  0-20  Dina 100 70  1-0  4-41  3  6
 estonia 640 Trans 04 no konkurs  0-1  0-1  0-1  0-1  0-1  0-1  Narva trans  0-6  0  7

 

 

НАРВА

Стадион "Kreenholm", 26. Juuli tn 4, травяное поле

date start end team 2002-2003 team 2002-2003 result 15.08
1 15.08 16:00 16:50 Luzniki red Madona/ZAFC 3-0
2 15.08 17:00 17:50 Trans   Luzniki 1-1
3 15.08 18:00 18:50 Trans 01 Luzniki red 0-1
4 15.08 19:00 19:50 Trans 01 Madona/ZAFC 0-1
                result 16.08
5 16.08 9:00 9:50 Trans Järve sinine 3-0
6 16.08 10:00 10:50 Madona/ZAFC Trans 2 1-2
7 16.08 11:00 11:50 Kalev Luzniki red 0-7
8 16.08 12:00 12:50 Luzniki Podol 2-0
9 16.08 13:00 13:50 Kalev Trans 2 2-2
10 16.08 14:00 14:50 Podol Järve sinine 3-1
11 16.08 15:00 15:50 Madona/ZAFC Kalev 2-2
12 16.08 16:00 16:50 Trans 2 Luzniki red 0-1
13 16.08 17:00 17:50 Trans   Podol 4-0
14 16.08 18:00 18:50 Järve sinine   Luzniki 0-1
15 16.08 19:00 19:50 Trans 01 Kalev 0-1
16 16.08 20:00 20:50 Trans 01 Trans 2 0-1
                result 17.08
17 17.08 9:00 9:50 Kalev   Järve sinine 1-3
15 17.08 10:00 10:50 Luzniki   Madona/ZAFC 1-1
16 17.08 11:00 11:50 Luzniki red   Podol 2-1
17 17.08 12:00 12:50 Trans   Trans2 2-0
18 17.08 13:00 13:50 Madona/ZAFC   Järve sinine 1-3
25 17.08 14:00 14:50 Kalev   Luzniki 1-2
26 17.08 15:00 15:50 Trans2   Podol 2-1
27 17.08 16:00 16:50 Luzniki red   Trans 1-1

 

Group  A 2002-2003 1 2 3 4 5 balls points place
latvia 640 Madona/ZAFC  madonas bjss  1-2  2-2  0-3  1-0  4-7  4  4
estonia 640 Trans 2  2-1  Jarve K j gif  2-2  0-1 1-0  5-4  7  2
estonia 640 Kalev  2-2  2-2  sillame kalev 300x292  0-7 1-0  5-11  5  3
russia 640 Luzniki red  3-0  1-0  7-0  Luzniki Moskva  1-0  12-0  12  1
estonia 640 Trans 01 no konkurs  0-1  0-1  0-1  0-1  Narva trans  0-4  0  5

 

Group  B 2002-2003 1 2 3 4 balls points place
ukraine 640 Podol  Podol Kiev logo  3-1  0-4  0-2  3-7  3  3
estonia 640 Järve Sinine  1-3  Jarve K j gif  0-3  0-1  1-7  0  4
estonia 640 Trans  4-0  3-0  Narva trans  1-1  8-1  7  1
russia 640 Luzniki  2-0  1-0  1-1  Luzniki Moskva  4-1  7  2

 

 

Group  5-8 place 1 2 3 4 balls points place
1 Kalev    2-2 1-2 1-3  4-7  1  8
2 Madona/ZAFC  2-2    1-1  1-3  4-6  2  7
3 Luzniki  2-1  1-1    1-0  4-2  7  6
3 Järve Sinine  3-1  3-1  0-1    6-3  6  5

 

Group  1-4 place 1 2 3 4 balls points place
1 Luzniki red    1-0  2-1  1-1  4-2  7  2
2 Trans 2  0-1    2-1  0-2  2-3  3  3
3 Trans  1-1  2-0    4-0  7-1  7  1
3 Podol  1-2  1-2  0-4    2-8  0  4

 

 

 


 

 

СИЛЛАМЯЭ

Стадион "Kalev ", Kesk 30, искусственное поле

 

d start end team 1 team 2 result 15.08
1 15.08 16:00 16:30 Kalev  (06) SJK DINA (06)  0-4
2 15.08 16:00 16:30 SJK DINA (08) Kalev  (08)  2-2
4 15.08 16:30 17:00 Kalev  (08) SJK DINA girl  (08)  3-1
5 15.08 16:30 17:00 SJK DINA girl  (08) SJK DINA (08)  4-5

 

 

d start end team 1 team 2 result 16.08
1 16.08 9:00 9:24 Irbis (08) Kalev  (08)  1-4
2 16.08 9:30 9:54 Järve (08) Trans (08)  3-4
3 16.08 10:00 10:24 Irbis (08) Podol (08)  7-5
4 16.08 10:30 10:54 Kalev  (08) Trans (08)  0-2
5 16.08 11:00 11:24 Trans (08) Irbis (08)  2-0
6 16.08 11:30 11:54 Järve  (08) Kalev  (08)  0-7
7 16.08 12:00 12:24 Podol (08) SJK DINA (08)  2-7
8 16.08 12:30 12:54 Järve  (08) Irbis (08)  2-2
9 16.08 13:00 13:24 Podol (08) SJK DINA girl  (08)  2-11
10 16.08 13:30 13:54 SJK DINA (08) Irbis (08)  7-3
11 16.08 14:00 14:24 Järve  (08) Podol (08)  6-4
12 16.08 14:30 14:54 SJK DINA girl  (08) Irbis (08)  1-2
13 16.08 15:00 15:20 FC Spartaks sarkans  (10) FC Spartaks balts  (10)  6-0  väike zaal
14 16.08 15:26 15:50 Järve kollane (10) Järve (10)  7-1 väike zaal
15 16.08 15:56 16:20 SJK DINA (10) Trans (10)  6-1  väike zaal
16 16.08 16:26 16:50 FC Spartaks sarkans  (10) Järve (10)  7-0  väike zaal
17 16.08 16:56 17:20 Järve kollane (10) FC Spartaks balts  (10)  8-0  väike zaal
18 16.08 17:26 17:50 Järve (10) Trans (10)  1-3  väike zaal
19 16.08 17:56 18:20 SJK DINA (10) FC Spartaks sarkans  (10)  3-3  väike zaal
20 16.08 18:26 18:50 Trans (10) FC Spartaks balts  (10)  2-2  väike zaal

 

 

d start end team 1 team 2 result 17.08
13 17.08 10:00 10:24 Kalev  (08) Podol (08)  9-2
14 17.08 10:30 10:54 Trans (08) SJK DINA (08)  3-0
15 17.08 11:00 11:24 Järve  (08) SJK DINA girl  (08)  0-9
16 17.08 11:30 11:54 Podol (08) Trans (08)  3-7
17 17.08 12:00 12:24 Järve  (08) SJK DINA (08)  1-10
18 17.08 12:30 12:54 SJK DINA girl  (08) Trans (08)  0-1
7 17.08 9:30 9:50 Järve kollane (10) Trans (10)  4-3   väike zaal
8 17.08 9:56 10:16 FC Spartaks balts  (10) SJK DINA (10)  1-4   väike zaal
9 17.08 10:22 10:42 Trans (10) FC Spartaks sarkans  (10)  0-5   väike zaal
10 17.08 10:48 11:08 Järve kollane (10) SJK DINA (10)  3-2   väike zaal
11 17.08 11:14 11:34 FC Spartaks balts  (10) Järve (10)  2-1   väike zaal
12 17.08 11:40 12:00 Järve kollane (10) FC Spartaks sarkans  (10)  2-3   väike zaal
13 17.08 12:06 12:26 Järve (10) SJK DINA (10)  0-5   väike zaal
14 17.08 12:32 12:52 5-6 place Järve (10) 5-6 place FC Spartaks balts  (10)  2-3   väike zaal
15 17.08 12:58 13:18 3-4 place SJK DINA (10) 3-4 place Trans (10)  2-1   väike zaal
16 17.08 13:24 13:48 FINAL FC Spartaks sarkans  (10) FINAL Järve kollane (10)  0-0 (pen 1-2)

 

 

Team 2008 1 2 3 4 5 6 7 balls points place
 estonia 640 Järve   Jarve K j gif  6-4  3-4  0-7  1-10  2-2  0-9  12-36  4  6
 ukraine 640 Podol  4-6  Podol Kiev logo  3-7  2-9  2-7  5-7  2-11  18-47  0  7
 estonia 640 Trans  4-3  7-3  Narva trans  2-0  3-0  2-0  1-0  19-6  18  1
 estonia 640 Kalev   7-0  9-2  0-2  sillame kalev 300x292  2-2  4-1  3-1  25-8  13  2
 estonia 640 SJK DINA  10-1  7-2  0-3 2-2  Dina 100 70  7-3  5-4  31-15  13  3
 estonia 640 Irbis  2-2  7-5  0-2  1-4  3-7  Irbis  2-1  15-21  7  4
 estonia 640 SJK DINA girl   9-0  11-2  0-1  1-3  4-5  1-2 Dina 100 70  26-13  6  5

 

 

team 2010 1 2 3 4 5 6 balls points place
 latvia 640 FC Spartaks sarkans  Spartaks Jrmala  5-0  7-0  3-3  6-0  3-2  25-5  13  1
 estonia 640 Trans   0-5  Narva trans  3-1  1-6  2-2  3-4  9-18  4  4
 estonia 640 Järve  0-7  1-3  Jarve K j gif  0-5  1-2  1-7  3-24  0  6
 estonia 640 SJK DINA  3-3  6-1  5-0  Dina 100 70  4-1  2-3  20-8  10  3
 latvia 640 FC Spartaks balts  0-6  2-2  2-1  1-4  Spartaks Jrmala  0-8  5-21  4  5
 estonia 640 Järve Kollane
 2-3  4-3  7-1  3-2  8-0  Jarve K j gif  24-9  12  2

 

 

 

СИЛЛАМЯЭ

Стадион "Kalev ", Kesk 30, искусственное поле

  start end team 2006 team 2006 result 16.08
1 16.08 10:00 10:30 KDUSSH 22 KDUSSH 22 red  3-3
2 16.08 10:36 11:06 Kalev  (06) KDUSSH 22  1-0
3 16.08 11:12 11:42 KDUSSH 22 red SJK DINA  (06)  0-1
4 16.08 11:48 12:18 Trans (06) Kalev  (06)  0-1
5 16.08 12:24 12:54 SJK DINA  (06) Järve (06)  3-0
6 16.08 13:00 13:30 Trans (06) KDUSSH 22 red  1-0
7 16.08 13:36 14:06 KDUSSH 22 Järve (06)  0-1
8 16.08 14:12 14:42 Trans (06) SJK DINA  (06)  3-3
9 16.08 14:48 15:18 Järve (06) Kalev  (06)  1-3
10 16.08 15:24 15:54 SJK DINA  (06) KDUSSH 22  1-0
11 16.08 16:00 16:30 Trans (06) Järve (06)  7-2
12 16.08 16:00 16:30 KDUSSH 22 red Kalev  (06)  0-1
13 16.08 16:34 17:00 Trans (06) KDUSSH 22  1-0
14 16.08 16:34 17:00 Järve (06) KDUSSH 22 red  1-0

 

team 2006 1 2 3 4 5 6 balls points place
 estonia 640 Trans  Narva trans  0-1  7-2  3-3  1-0  1-0  12-6  10  3
 estonia 640 Kalev  1-0  sillame kalev 300x292  3-1  0-4  1-0  1-0  6-5  12  2
 estonia 640 Järve  2-7  1-3  Jarve K j gif  0-3  1-0  1-0  5-13  6  4
 estonia 640 SJK DINA  3-3  4-0  3-0  Dina 100 70  1-0  1-0  12-3  13  1
 ukraine 640 KDUSSH 22 red  0-1  0-1  0-1  0-1  KDUSH22 Kiev  3-3  3-7  1  5
 ukraine 640 KDUSSH 22  0-1  0-1  0-1  0-1  3-3  KDUSH22 Kiev  3-7  1  6

 

 

 

 Support 9-23 (UTC+1) 

 

 

Vkontakte Odnoklassniki facebook

 

Tournaments Partners 

All tournament

 
Narva Cup 
SWC 2015 
 
ESTONIA SPRING CUP 223 315
 
SeaCup
Narva Jalgpalli Liit 
  Trans Logo   Narva gerb

Dina Logotip 200 200

  SILLAMAE LOGO
   Lokomotiv Johvi  Johvi gerb
   Jarve K j gif    Kohtla Jarve gerb
 inger Noorus silvestnik Footcom  24sport Europa Cafe Matveika narva
 Fama laagna   futboloff  liivarand FFMO meresuu  Baltic liiga ee  webstudio 
gol Federatia Petrazavodska Infootball.me Yes Molodoi ee sekundomer sportandme logo EJL
ESPAK Narva sportland Yes Narva Jalgpalli Liit Telegraf MDF 114 46 Dokaball pohjarannik

 

2016 Borisov Spartaks Jrmala Luzniki Moskva madonas bjss Arsenal Morozovo Legion Tallinn KDUSH22 Kiev Podol Kiev logo Irbis Jarve K j gif Narva trans Borisov Dina 100 70 Luzniki Moskva Kohtla Jarve gerb sillame kalev 300x292 Narva trans Dina 100 70 42 team
2015 Arsenal Morozovo Narva trans Moskovskaja Zastava Irbis Jurmala Gerb Kronstadt gerb Rybinsk Iecava logo Flagman Puskin Jurmala Kohtla Jarve gerb sillame kalev 300x292 Narva gerb Jarve K j gif Rubinsk gerb Viru star Dina 100 70 Lokomotiv Johvi 40 team
2014 Narva trans  Avtovo  Arsenal Morozovo Infonet  Irbis Jarve K j gif Jurmala Gerb Dina 100 70 Lokomotiv Johvi Merkuur Juunior Logo 130px Moskovskaja Zastava Parus Ivangorod Viborf Favorit Viru star Zvezda Petrozavodsk Diugas Vsevolocsk sillame kalev 300x292 26 team