V  Estonia Summer Cup 15.08.2018 - 17.08.2018 - 2006

  • 968.jpg
  • 969.jpg
  • 970.jpg
  • 971.jpg
  • 972.jpg
  • 973.jpg
  • 974.jpg
  • 975.jpg
  • 976.jpg
  • 977.jpg
  • 978.jpg
  • 979.jpg
  • 980.jpg
  • 981.jpg
  • 982.jpg
  • 983.jpg
  • 984.jpg
  • 985.jpg
  • 986.jpg
  • 987.jpg
  • 988.jpg
  • 989.jpg
  • 990.jpg
  • 992.jpg
  • 993.jpg
  • 994.jpg
  • 995.jpg
  • 996.jpg
  • 997.jpg
  • 998.jpg
  • 999.jpg

2006

place logo  name coach sity  country
1 Narva trans  Narva Trans  Maksim Gruznov  Narva   Estonia
  best player of the team Oleg Ganchevich      
 2 Infonet  Infonet Davõdov Evgeni  Tallinn Estonia
  best player of the team Kaido Kägu      
3  Jurmala Gerb JŪRMALAS SPORTA CENTRS Polakovs Mihails JŪRMALA Latvia 
  best player of the team Reinis Poldsebs      
4  Viru star Viru Star Rjabtšun Aleksandr  Kohtla-Järve Estonia 
  best player of the team Dmitri Maškov      
5  Sillamae Kalev Kalev Ametov Irfan  Sillamäe Estonia
  best player of the team Marinin Vlad      
6  Vsevolocsk FC Vsevolozhsk  Aleksei Kurenkov  Vsevolozhsk  Russia
  best player of the team Sergei Šubin      
7  Irbis Irbis Moskaljev Andrei Kiviõli   Estonia 
  best player of the team Ramaz Kardava      
8 Dina 100 70 SJK DINA Tostsev Nikolai  Sillamäe Estonia
  best player of the team Pjaterikov  Aleksandr      
           
           
  best goalkeeper of the tournament Harals Salagaelis   Jurmala Gerb Latvia
  best player of the tournamen Arseni Kolesnikov   Narva trans Estonia

 

2005

place logo  name coach sity  country
1 Narva trans  Narva Trans - 1 Kurotškin Oleg  Narva  Estonia
  best player of the team Egorjov Aleksandr      
 2 Narva trans Narva Trans - 1 Kurotškin Oleg  Narva Estonia
  best player of the team Sokkojev Denis      
3  Sillamae Kalev Kalev Ametov Irfan Sillamäe Estonia 
  best player of the team Gusev Stanislav      
4 Merkuur Juunior Logo 130px Merkuur-Juunior Grekov Svjatoslav  Tartu Estonia 
  best player of the team Šmidt Andrei      
5  Zvezda Petrozavodsk Star - 1  Fedorjov Artur  Petrozavodsk Russia
  best player of the team Akopjan Grigori      
6  Zvezda Petrozavodsk Star - 2   Fedorjov Artur  Petrozavodsk  Russia
  best player of the team Bastrikov Aleksandr      
7  Lokomotiv Johvi Lokomotiv Zahharenkov Vladimir Toila   Estonia 
  best player of the team  Jan Tomingas      
           
           
  best goalkeeper of the tournament Korobov Egor   Narva trans Estonia
  best player of the tournamen Smirnov Evgeni   Narva trans Estonia

 

2002

place logo  name coach sity  country
1 Viborf Favorit  FC Favorit  Taskajev Aleksei   Vyborg Russia
  best player of the team Nikolai Karsakov      
 2 Diugas  FC Džiugas Algirdas Kveinys  Telsiai Lithuania
  best player of the team Nedas Urnikis      
3  Parus Ivangorod Parus Borodin Andrei  Ivangorod Russia 
  best player of the team Egor Rozychenkov      
4 Jarve K j gif  JK Järve Škaleta Andrei  Kohtla-Järve Estonia 
  best player of the team Rene Merilo      
5  Narva trans Narva Trans Kurotškin Oleg  Narva Estonia
  best player of the team Zubarev Arseni      
6  Arsenal Morozovo Arsenal  Kašajev Sergei  p.im Morozova  Russia
  best player of the team Valery Stasiuk      
           
           
  best goalkeeper of the tournament Boris Matrosov  prizes provided by Errea Viborf Favorit Russia
  best player of the tournamen Arnas Kavetskis prizes provided by Errea Diugas Lithuania

 

 2001

place logo  name coach sity  country
1 Moskovskaja Zastava Moscow Outpost Kuzminski Oleg  Sankt-Peterburg  Russia
  best player of the team Petrov Sergei      
 2 Narva trans  Narva Trans Kurotškin Oleg   Narva Estonia
  best player of the team Smirnov Igor      
3  Avtovo FC Avtovo - 1 Kaushnyan Aleksandr Sankt-Peterburg Russia 
  best player of the team Ivanov Sergei      
4  Diugas FC Džiugas Algirdas Kveinys  Telsiai Lithuania 
  best player of the team Elius Gembutas      
5  Avtovo FC Avtovo - 2 Kaushnyan Aleksandr  Sankt-Peterburg Estonia
  best player of the team Sabanin Mihail      
           
           
  best goalkeeper of the tournament Arseni Kovalstsuk prizes provided by  Errea Narva trans Estonia
  best player of the tournamen Nikita Emeljanov prizes provided by  Errea Moskovskaja Zastava Russia

 

 

 


 

22 August,opening of the tournament

22 August, 19-22 Bath for coaches in sports

23 August  at 17:00 mini tournament parents

23 August  19 children's disco in the center of the "Young"

date

time

end

team 1

team 2

result

1

21.08

11:00

11:40

Vsevolozhsk

SJK DINA

7 : 1 

2

21.08

18:00

18:40

Jurmala

Kalev Sillamae

 3 : 6

3

22.08

10:00

10:40

Narva Trans

Viru Star

 8 : 1

4

22.08

10:40

11:20

Irbis

Kalev Sillamae

 5 : 5

5

22.08

11:20

12:00

Vsevolozhsk

Jurmala

 0 : 2

6

22.08

12:00

12:40

Viru Star

SJK DINA

 9 : 0

7

22.08

12:40

13:20

Irbis

Jurmala

1 : 5 

22.08

13:20

13:50

opening of the tournament

opening of the tournament

8

22.08

13:50

14:30

Viru Star

Kalev Sillamae

4 : 4 

9

22.08

14:30

15:10

Narva Trans

SJK DINA

11 : 0

10

22.08

15:10

15:50

Viru Star

Jurmala

 2 : 7

11

22.08

15:50

16:30

Irbis

SJK DINA

 9 : 2

12

22.08

16:30

17:10

Narva Trans

Kalev Sillamae

6 : 3 

13

22.08

17:10

17:50

Viru Star

Irbis

5 : 4 

14

22.08

17:50

18:30

Vsevolozhsk

Kalev Sillamae

2 : 2 

15

22.08

18:30

19:10

Narva Trans

Irbis

10 : 1 

16

23.08

9:10

9:50

Kalev Sillamae

SJK DINA

6 : 0 

17

23.08

10:00

10:40

Viru Star

FC Infonet

0 : 3 

18

23.08

10:40

11:20

Irbis

Vsevolozhsk

3 : 3 

19

23.08

11:20

12:00

Irbis

FC Infonet

3 : 10 

20

23.08

12:00

12:40

Vsevolozhsk

FC Infonet

3 : 0 

21

23.08

12:40

13:20

Viru Star

Vsevolozhsk

 5 : 2

22

23.08

16:00

16:40

Jurmala

SJK DINA

 12 : 1

23.08

17:00

18:00

mini tournament parents

mini tournament parents

23

24.08

9:00

9:40

Narva Trans

FC Infonet

 2 : 0

24

24.08

9:40

10:20

Narva Trans

Vsevolozhsk

 6 : 0

25

24.08

10:20

11:00

Jurmala

FC Infonet

0 : 2 

26

24.08

11:00

11:40

FC Infonet

SJK DINA

1 : 12

27

24.08

11:40

12:20

Narva Trans

Jurmala

7 : 3 

28

24.08

12:20

13:00

FC Infonet

Kalev Sillamae

 5 : 4

 

 

team

1

2

3

4

5

6

7

8

balls

points

place

1

Vsevolozhsk

0 : 2  0 : 6  2 : 5  3 : 3  3 : 0  7 : 1  2 : 2  17 - 18   8

2

Jurmala

 2 : 0  3 : 7  7 : 1 5 : 1  0 : 2  12 : 1  3 : 6  32 - 18  12   3

3

Narva Trans

6 : 0  7 : 3  8 : 1  10 : 1   2 : 0 11 : 0  6 : 3  50 - 8  21 

4

Viru Star

5 : 2  2 : 7  1 : 8   5 : 4  0 : 3  9 : 0  4 : 4  26 - 28   10 4

5

Irbis

3 : 3  1 : 5  1 : 10  4 : 5  3 : 10  9 : 2  5 : 5  26 - 40 

6

FC Infonet

0 : 3  2 : 0  0 : 2  3 : 0  10 : 3  12 : 1  5 : 4   32 - 13 15 

7

SJK DINA

1 : 7   1 : 12 0 : 11   0 : 9  2 : 9 1 : 12  0 : 6  5 - 66 

8

Kalev

2 : 2  6 : 3  3 : 6  4 : 4  5 : 5  4 : 5  6 : 0  30 - 25 

 

August 22 at 9:30 am opening of the tournament

August 22 from 19:00 children's disco at the stadium

August 23 at 18:00 mini tournament parents

23 August 19-21 sauna for coaches next to the stadium

date

time

end

team 1

team 2

result

1

20.08

19:00

19:40

Zvezda -2 Petrozavodsk

 Zvezda -1 Petrozavodsk

1 : 5 

2

21.08

10:00

10:40

Zvezda -2 Petrozavodsk

Narva Trans

0 : 6 

3

21.08

12:00

12:40

 Zvezda -1 Petrozavodsk

Narva Trans

0 : 4

4

22.08

10:00

10:40

 Lokomotiv Toila

Narva Trans - 2

 0 : 19

5

22.08

10:40

11:20

Kalev Sillamae

 Zvezda -1 Petrozavodsk

 6 : 0

6

22.08

11:20

12:00

Zvezda -2 Petrozavodsk

 Lokomotiv Toila

 10 : 0

7

22.08

12:00

12:40

 Narva Trans - 2

Kalev Sillamae

 3 : 2

8

22.08

12:40

13:20

 Zvezda -1 Petrozavodsk

 Lokomotiv Toila

 8 : 1

9

22.08

13:20

14:00

Narva Trans

Narva Trans - 2

 5 : 0

10

22.08

14:00

14:40

Kalev Sillamae

 Lokomotiv Toila

19 : 0 

11

22.08

14:40

15:00

Zvezda -2 Petrozavodsk

Narva Trans - 2

 3 : 3

12

23.08

11:00

11:40

 Narva Trans - 2

 Merkuur - Juunior Tartu

2 : 1 

13

23.08

11:40

12:20

Narva Trans

 Lokomotiv Toila

 18 : 0

14

23.08

12:20

13:00

 Merkuur - Juunior Tartu

Kalev Sillamae

 0 : 1

15

23.08

13:00

13:40

 Lokomotiv Toila

 Merkuur - Juunir Tartu

 0 : 9

16

23.08

13:40

14:20

Kalev Sillamae

Narva Trans

 2 : 2

17

23.08

14:20

15:00

Zvezda -2 Petrozavodsk

 Merkuur - Juunior Tartu

 0 : 1

18

23.08

15:00

15:40

Narva Trans - 2

 Zvezda -1 Petrozavodsk

6 : 0 

19

23.08

15:40

16:20

Zvezda -2 Petrozavodsk

Kalev Sillamae

1 : 6 

20

24.08

10:00

10:40

 Merkuur - Juunior Tartu

Narva Trans

 0 : 4

21

24.08

11:30

12:10

 Merkuur - Juunior Tartu

 Zvezda -1 Petrozavodsk

 4 : 1

 

 

team 2005

1

2

3

4

5

6

7

balls

points

place

1

Zvezda -1 Petrozavodsk

  0 : 4  5 : 1  8 : 1   0 : 6 1 : 4  0 : 6  14 - 22 

2

Natva Trans

4 : 0    6 : 0   18 : 0  2 : 2 4 : 0  5 : 0   39 - 2 16 

3

Zvezda -2 Petrozavodsk

 1 : 5 0 : 6    10 : 0  1 : 6  0 : 1  3 : 3  15 - 21   4  6

4

 Lokomotiv Toila

 1 : 8  0 : 18  0 : 10   0 : 19  0 : 9  0 : 19  1 - 83 

5

 Kalev Sillamae

6 : 0   2 : 2 6 : 1  19 : 0    1 : 0  2 : 3  36 - 6  13 

6

 Merkuur - Juunior Tartu

 4 : 1 0 : 4   1 : 0 9 : 0  0 : 1    1 : 2  15 - 8   9

7

Narva Trans - 2

6 : 0  0 : 5   3 : 3  19 : 0  3 : 2  2 : 1    30 - 11   13

 

August 22 at 9:30 am opening of the tournament

August 22 from 19:00 children's disco at the stadium

August 23 at 18:00 mini tournament parents

August 23 19-21 sauna for coaches next to the stadium

date

time

end

team 1

team 2

result

1

21.08

10:00

10:50

FC Favorit

Arsenal 

6 : 1 

2

21.08

17:00

17:50

FC Džiugas

FC Favorit

2 : 1 

3

22.08

10:00

10:50

Arsenal 

FC Džiugas

0 : 4 

4

22.08

11:00

12:00

Narva Trans

FC Favorit 

 0 : 4  

5

22.08

16:00

17:00

Parus 

FC Favorit

 0 : 2 

6

22.08

17:00

18:00

Narva Trans

FC Džiugas

0 : 3 

7

22.08

19:00

20:00

Narva Trans

Parus 

 0 : 1

8

23.08

11:00

12:00

JK Järve

Arsenal 

 2 : 1

9

23.08

12:00

13:00

FC Džiugas

Parus 

 1 : 2

10

23.08

13:00

14:00

Narva Trans

JK Järve

 0 : 0

11

23.08

14:00

15:00

Arsenal 

Parus 

1 : 5 

12

23.08

15:00

16:00

JK Järve

FC Džiugas

0 : 3 

13

23.08

16:00

17:00

Narva Trans 

Arsenal 

1 : 2 

14

23.08

17:00

18:00

FC Favorit

JK Järve

1 : 0 

15

23.08

18:00

19:00

Parus 

JK Järve

 2 : 0

16

24.08

9:00

10:00

5-6st  Arsenal 

5-6st  Narva 

1 : 4 

17

24.08

10:00

11:00

1st  FC Favorit

4st  JK Järve

1 : 0 

18

24.08

11:00

12:00

2st place Džiugas

3st place Parus 

1 : 1, 4:3 pen 

19

24.08

12:00

13:00

3-4st  JK Järve

3-4st place Parus 

1 : 1, 2:3 pen  

20

24.08

13:00

14:00

1-2st place Favorit

1-2st place Džiugas

2 : 0 

 preliminary stage

team 2002

1

2

3

4

5

6

balls

points

place

1

Narva Trans

0 : 0  0 : 1   1 : 2 0 : 4  0 : 3  1 - 10   0  6

2

JK Järve

0 : 0  0 : 2  2 : 1  0 : 1  0 : 3   2 - 7

3

Parus 

1 : 0  2 : 0   5 : 1  0 : 2  2 : 1  10 - 4 12 

4

Arsenal 

 2 : 1 1 : 2   1 : 5 1 : 6  0 : 4  5 - 18 

5

FC Favorit

4 : 0   1 : 0 2 : 0  6 : 1  1 : 2  14 - 3  12 

6

FC Džiugas

3 : 0   3 : 0 1 : 2  4 : 0  2 : 1  13 - 3  12 

 

August 22 at 9:30 am opening of the tournament

August 22 from 19:00 children's disco at the stadium

August 23 at 18:00 mini tournament parents

August 23, 19-21 sauna for coaches next to the stadium

date

time

end

team1

team 2

result

1

21.08

15:00

16:00

Avtovo -1

Avtovo -2

9 : 3 

2

21.08

18:00

19:00

Moscow Outpost

FC "Džiugas

4 : 0

3

22.08

10:00

11:00

FC "Džiugas

Narva Trans

1 : 3 

4

22.08

11:00

12:00

Moscow Outpost

Avtovo -1

1 : 0 

5

22.08

12:00

13:00

Avtovo -2

Narva Trans

 1 : 3

6

22.08

15:00

16:00

Moscow Outpost

Narva Trans

 1 : 3

7

22.08

16:00

17:00

Avtovo -1

FC "Džiugas

 6 : 1

8

23.08

13:00

14:00

Moscow Outpost

Avtovo -2

 0 : 1

9

23.08

14:00

15:00

Avtovo -1

Narva Trans

 0 : 2

10

23.09

15:00

16:00

FC "Džiugas

Avtovo -2

 1 : 3

11

24.08

9:00

10:00

1st  Narva Trans

4st FC "Džiugas

 5 : 0

12

24.08

10:00

11:00

2st Moscow Outpost

3st Avtovo

3 : 1 

13

24.08

12:00

13:00

3-4 FC "Džiugas

3-4  Avtovo

1:1, 3:4 pen 

14

24.08

13:00

14:00

Narva Trans

Moscow Outpost

1:1, 3:5 pen  

 preliminary stage

команда

1

2

3

4

5

мячи

очки

место

1

Avtovo -1

 6 : 1 0 : 2  0 : 1  9 : 3  15 - 6 

2

FC "Džiugas

 1 : 6 1 : 3  0 : 4  1 : 3  3 - 16 

3

Narva Trans

2 : 0  3 : 1  3 : 1  3 : 1  11 - 3  12 

4

Moscow Outpost

1 : 0  4 : 0  1 : 3  0 : 1  6 - 4 

5

Avtovo -2

3 : 9  1 : 3  1 : 3  1 : 0  6 - 15   3

 Support 9-23 (UTC+1) 

 

 

Vkontakte Odnoklassniki facebook

 

Tournaments Partners 

All tournament

 
Narva Cup 
SWC 2015 
 
ESTONIA SPRING CUP 223 315
 
SeaCup
Narva Jalgpalli Liit 
  Trans Logo   Narva gerb

Dina Logotip 200 200

  SILLAMAE LOGO
   Lokomotiv Johvi  Johvi gerb
   Jarve K j gif    Kohtla Jarve gerb
 inger Noorus silvestnik Footcom  24sport Europa Cafe Matveika narva
 Fama laagna   futboloff  liivarand FFMO meresuu  Baltic liiga ee  webstudio 
gol Federatia Petrazavodska Infootball.me Yes Molodoi ee sekundomer sportandme logo EJL
ESPAK Narva sportland Yes Narva Jalgpalli Liit Telegraf MDF 114 46 Dokaball pohjarannik

 

2016 Borisov Spartaks Jrmala Luzniki Moskva madonas bjss Arsenal Morozovo Legion Tallinn KDUSH22 Kiev Podol Kiev logo Irbis Jarve K j gif Narva trans Borisov Dina 100 70 Luzniki Moskva Kohtla Jarve gerb sillame kalev 300x292 Narva trans Dina 100 70 42 team
2015 Arsenal Morozovo Narva trans Moskovskaja Zastava Irbis Jurmala Gerb Kronstadt gerb Rybinsk Iecava logo Flagman Puskin Jurmala Kohtla Jarve gerb sillame kalev 300x292 Narva gerb Jarve K j gif Rubinsk gerb Viru star Dina 100 70 Lokomotiv Johvi 40 team
2014 Narva trans  Avtovo  Arsenal Morozovo Infonet  Irbis Jarve K j gif Jurmala Gerb Dina 100 70 Lokomotiv Johvi Merkuur Juunior Logo 130px Moskovskaja Zastava Parus Ivangorod Viborf Favorit Viru star Zvezda Petrozavodsk Diugas Vsevolocsk sillame kalev 300x292 26 team